• Nowelizacja regulaminu odznaki UNESCO

Decyzją Prezydium ZG PTTK 18 stycznia 2019 znowelizowany został regulamin odznaki "Szlakiem zabytków światowego dziedzićtwa UNESCO w Polsce"

• Wyzwanie czytelnicze PTTK na rok 2019

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków PTTK do podjęcia wyzwania czytelniczego w 2019 roku! A konkretnie do przeczytania 20 książek krajoznawczych i podróżniczych.

Wizyty
Dziś: 13Wszystkie: 4565

POWSTANIEC

Odznaki » POWSTANIEC

Odznaka krajoznawsza Śladami Powstania Warszawskiego. Celem powołania odznaki jest upamiętnienie Powstania Warszawskiego oraz poznanie miejsc i ludzi związanych z Powstaniem. Cieszy się ona popularnością szczególnie wśród środowisk harcerskich, a także w szkołach - często wykorzystywana jako element rajdów lub pozalekcyjnych zajęć edukacyjnch. Ze względu na wyjątkowy, pierwszy stopień odznaki, zwany Małym Powstańcem, jej zdobywanie stało się popularne także wśród młodszych dzieci szkolnych.

Przejście szlaku w wyjątkowy sposób wzbogaca wiedzę nt. Powstania Warszawskiego oraz samej Warszawy okresu wojennego.

Odznaka ma sześć stopni: Mały Powstaniec, Popularny, Brązowy, Srebrny, Złoty, Gloria Victis.

Mały Powstaniec

odznaka Powstaniec popularna Odznaka Powstaniec brązowa odznaka Powstaniec srebrny odznaka Powstaniec złoty

Gloria Victis

Odznakę zdobywa się wg Regulaminu  i ściśle z nim związanego Kanonu odznaki.

Zachęcamy również do pobrania ulotki informacyjnej dot. odznaki.