Newsy
  • Warsztaty questowe

    Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskich warsztatach questowych „Z PTTK na szlakach niepodległości”, które odbędą się w dniach 3-4 listopada 2018 roku w Warszawie.

  • Tarnowskie Góry na liście UNESCO

    Decyzją Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO podziemia zabytkowej kopalni rud srebronośnych oraz sztolni „Czarny Pstrąg” zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to piętnasty obiekt z Polski, który dołączył do tego grona.

  • Współczesne oblicza krajoznawstwa

    Ukazała się publikacja pokonferencyjna Współczesne oblicza krajoznawstwa

Wizyty
Dziś: 5Wszystkie: 2481

Warsztaty questowe

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskich warsztatach questowych „Z PTTK na szlakach niepodległości”, które odbędą się w dniach 3-4 listopada 2018 roku w Warszawie. Quest będziemy tworzyć metodą warsztatową, polegającą na zaangażowaniu regionalistów, przewodników lokalnych, opiekunów SKKT, młodzieżowych liderów PTTK itp., co będzie sprzyjało wzmocnieniu lokalnej tożsamo-ści, wiedzy o historii własnego miejsca zamieszkania, jak również zaangażowaniu w działania lokalne.
UWAGA! Osoby zgłaszające się do udziału w nieodpłatnych warsztatach questowych w ramach współpracy z PTTK będą zobowiązane w 2019 roku utworzyć na swoim terenie quest, którego myślą przewodnią będzie popularyzacja miejsc, osób i wydarzeń związanych z uzyskaniem niepodległości oraz odbudową państwowości polskiej i trwałym ustaleniem granic kraju w latach 1918-1921.

 

więcej na stronie >>> Na szlakach niepodległości