Newsy
 • Warsztaty questowe

  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskich warsztatach questowych „Z PTTK na szlakach niepodległości”, które odbędą się w dniach 3-4 listopada 2018 roku w Warszawie.

 • Tarnowskie Góry na liście UNESCO

  Decyzją Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO podziemia zabytkowej kopalni rud srebronośnych oraz sztolni „Czarny Pstrąg” zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to piętnasty obiekt z Polski, który dołączył do tego grona.

 • Współczesne oblicza krajoznawstwa

  Ukazała się publikacja pokonferencyjna Współczesne oblicza krajoznawstwa

Wizyty
Dziś: 4Wszystkie: 2480

UNESCO

Odznaki » UNESCO

 • Szlak Zabytków UNESCO w Polsce
  Szlak Zabytków UNESCO w Polsce

Odznaka Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce została ustanowiona w roku 2008 przez Oddział Międzyuczelniany Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie z okazji trzydziestej rocznicy wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO pierwszych polskich obiektów.

Obecnie na liście znajduje się 28 ennych krajoznawczo, przyrodniczo, historycznie i kulturowo polskich obiektów.  Celem odznaki jest popularyzacja turystyki i krajoznawstwa oraz systemu odznak PTTK, a w szczególności polskich obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce.


Odznaka jest pięciostopniowa: popularna, brązowa, srebrna, złota i duża.

odznaka UNESCOodznaka UnescoOdznaka szlakiem UNESCOszlakiem UNESCO

 

Zdobywanie odznaki odbywa się według Regulaminu.