Newsy
  • Warsztaty questowe

    Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskich warsztatach questowych „Z PTTK na szlakach niepodległości”, które odbędą się w dniach 3-4 listopada 2018 roku w Warszawie.

  • Tarnowskie Góry na liście UNESCO

    Decyzją Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO podziemia zabytkowej kopalni rud srebronośnych oraz sztolni „Czarny Pstrąg” zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to piętnasty obiekt z Polski, który dołączył do tego grona.

  • Współczesne oblicza krajoznawstwa

    Ukazała się publikacja pokonferencyjna Współczesne oblicza krajoznawstwa

Wizyty
Dziś: 13Wszystkie: 2489

GRODZISKA

Odznaki » GRODZISKA

 

Mazowsze jest jednym z najbogatszych pod względem zachowanych grodzisk regionem Polski. Aby zachęcić turystów do ich poznawania Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie ustanawił odznakę krajoznawczą „Grodziska Mazowsza”. Mamy nadzieję, że będzie ona zachętą do poznania tego typu obiektów i także poznania okolicy, w której się znajdują, a przez to odkrycia Mazowsza w nowy sposób. Mamy nadzieję, że odznaka ta przyczyni się do zwiększenia wiedzy na temat grodzisk i zainteresowania nimi, co w dalszej perspektywie sprawi, że przestaną one być tylko „szwedzkimi górkami”. Życzymy przyjemnych wrażeń na krajoznawczym szlaku!

Atorem projektu graficznego odznaki jest kol. Piotr Wilczyński.

Pomysłodawcą odznaki jest kol. Sergiusz Borecki.

 

Zdobywanie odznaki odbywa się według Regulaminu.            

 

⇓ Uwaga - konkurs!  Szczegóły poniżej ⇓

 
Zdjęcie lotnicze grodziska w Chlebni
Grodzisko w Chlebni z lotu ptaka.